itthon Értékelések Rio 2016 olimpiai csapatérem ranglista (végleges érmes állomány)

Rio 2016 olimpiai csapatérem ranglista (végleges érmes állomány)

Augusztus 21-22-én éjszaka befejeződött a 2016. évi riói nyári olimpia záróünnepsége. Oroszország számára ezek a játékok nagyon nehézzé, mondhatni botrányossá váltak. Sportolóink ​​azonban minden tesztet felülmúltak, és az éremtáblázatban negyedikek lettek. És így néz ki az olimpiai érem besorolása.

10. Ausztrália

klcl51qwÖsszesen 29 díj: 8 arany, 11 ezüst, 10 bronz.

Az olimpia első napján az ausztrálok mutatták a legjobb eredményt a 4 x 100 méteres szabadfogású vízi váltóban. A női négyek világrekordot döntöttek - 3: 30.65. A játék végéig azonban nem sikerült fenntartani az erőteljes éremtempót, ennek eredményeként csak a 10. hely volt.

9. Olaszország

b3pthk3tAz érmek teljes száma 28: 8 arany, 12 ezüst, 8 bronz.

Fabio Basile legyőzte Dél-Korea képviselőjét judóban (súlya 66 kg-ig). Újabb aranyérmet a kívülállónak tartott Daniele Garozzo fóliavívó hoz haza, mert ellenfele ezen a szakágon világbajnok volt, amerikai Alexander Massialas. És akár 4 aranyérmet is nyertek az olaszok olyan szakterületen, mint a lövészet.

8. Korea

ymjl32uzAz érmek teljes száma 21: 9 arany, 3 ezüst és 9 bronz.

2018 telén a következő olimpiai játékokat Pyeongchangban (egy dél-koreai város) rendezik. Az ország hatóságai már megígérték, hogy megszüntetik a grandiózus versenyeken résztvevők között elkerülhetetlenül felmerülő nyelvi akadályokat. Számos tudományos intézet és informatikai vállalat már dolgozik az automatikus fordítás új programjainak létrehozásán.

7. Franciaország

3unvw2toÖsszesen 42 érem van: 10 arany, 18 ezüst és 14 bronz.

1976 óta először a franciák nyerték meg a csapatlovaglást (lovassport). Érdekes történet kapcsolódik ehhez a győzelemhez: az egyik döntős Philippe Rosier Marcel Rosier fia, aki ugyanezen sportág francia válogatottjában olimpiai bajnok volt 1976-ban.

6. Japán

ylnjmpz3Összesen 41 díj van: 12 arany, 8 ezüst és 21 bronz.

Az érem top 10-ben a hatodik helyet japán sportolók szerezték meg. Tokió kormányzója, Yuriko Koike pedig megkapta az olimpiai játékok zászlaját, mert a japán főváros ad otthont a 2020-as játékoknak.

5. Németország

2j5vt5weÖsszesen 42 érem van: 17 arany, 10 ezüst és 15 bronz.

Oroszország régóta vetélytársai a sportban nem tudták megkerülni sportolóinkat az érmek teljes számában. Különösen a legmagasabb méltósággal bíró díjakat nyerték el: kenus Sebastian Brendel, 1000 méter távolságban egyesben és párosban, valamint kajakosok Max Rendschmidt és Markus Gross, 1000 méter távolságban párosban és négyesben.

4. Oroszország

flznagyuÖsszesen 56 díj, köztük 19 arany, 18 ezüst és 19 bronz.

Nagyon kellemes meglepetés volt kézilabdázóink aranyérme, akiknek sikerült legyőzniük a favoritnak tartott norvégokat, és az utolsó meccsen legyőzték a legerősebb francia csapatot. Ez az első kézilabda aranyérem az 1980-as házi olimpia óta. És a híres "sellők", Natalja Iscsenko és Szvetlana Romasina hordozták az orosz zászlót az olimpia zárásakor.

3. Kína

xnipgcvdÖsszesen 70 díj: 26 arany, 18 ezüst és 26 bronz.

Kína számára a riói olimpiai játékok nem voltak kellemetlen meglepetések: a játékok szervezői kétszer használták hazájuk zászlóját helytelenül elhelyezett csillagokkal.Ez a kínai sportolók, majd a kínai röplabdázók díjátadóján történt.

2. Egyesült Királyság

c2ylz1fzÖsszesen 67 érem: 27 arany, 23 ezüst és 17 bronz.

A ködös Albion lakói a legerősebbnek bizonyultak a triatlonban (aranyat és ezüstöt egyaránt vettek), 5 ezer méteres távon, négyes és nyolcas versenyeken, valamint a lovas sportokban eveztek egyéni versenyben.

1. USA

mmncod1vÖsszesen 121 érem: 46 arany, 37 ezüst és 38 bronz

Az USA csapata vezeti a 2016-os olimpia 10 legjobb éremlistáját. Ugyanakkor nagyon furcsa engedményeket tettek az amerikai sportolók előtt. Például a fellebbviteli zsűri lehetővé tette az amerikai női csapat számára, hogy másodszor is lefutja a 4 x 100 méteres váltó kvalifikációját. Ezt a döntést a futó Allison Felix kijelentése után hozták meg, miszerint az ellenfél kitolta, ami miatt Felix képtelen volt átadni a stafétabotot. Az interneten már vannak viccek arról, hogy "legközelebb adj az amerikaiaknak minden aranyat, és engedd haza őket".