itthon Értékelések Szocsi 2014-es olimpiai csapatérem értékelése (a végső érem állása)

Szocsi 2014-es olimpiai csapatérem értékelése (a végső érem állása)

Olimpiai csapat éremranglistaA szocsi XXII. Téli olimpián az orosz csapatnak sikerült rekordot állítania az elnyert díjak számáról. A Szovjetunió összeomlása óta az orosz válogatott először vett részt az 1994-es olimpián Lillehammerben, 23 érmet szerezve. 20 éven keresztül ez volt a legjobb eredményünk, amelyet csak ebben az évben sikerült meghaladni.

Nos, hogyan helyezkednek el a "fehér" olimpián résztvevő országok csapatai a végső rangsorban, a mai Szocsi 2014 olimpiai csapat érem értékelése.

10. Franciaország (arany - 4, ezüst - 4, bronz - 7)

FranciaországA francia sportolók aranyat szereztek biatlon, snowboard és szabad stílusban. A válogatott legeredményesebb tagja Martin Fourcade volt, aki biatlonban 2 aranyérmet és egy ezüstöt nyert.

9. Ausztria (arany - 4, ezüst - 8, bronz - 5)

AusztriaAz osztrákok olimpiai aranyat nyertek a biatlonban, a síugrásban, az alpesi síelésben és a szánkózásban. Az osztrák válogatott összes díját nagy nehezen odaítélték a sí nemzetnek.

8. Fehéroroszország (arany - 5, ezüst - 0, bronz - 1)

FehéroroszországA fehéroroszok 3 legmagasabb színvonalú díjat nyertek biatlonban és 2 szabadfogásban. Daria Domracheva biatlonista, aki 3 aranyérmet vesz el a játékról, különösen kiemelkedett az olimpián.

7. Svájc (arany - 6, ezüst - 3, bronz - 2)

SvájcA svájci sportolók aranyat szereztek sífutásban, snowboardban és alpesi síelésben. A síelő Dario Cologna többet ért el, mint mások, akik 2 legmagasabb színvonalú díjat kaptak. A svájci női jégkorong-válogatott bronzérmet nyert a játékokon.

6. Németország (arany - 8, ezüst - 6, bronz - 5)

NémetországA németek aranyat vittek el az alpesi síelésben, az északi kombinációban, a síugrásban és a szánkózásban. A németországi szánkó Tobias Arlt, Natalie Heisenberg, Felix Loch és Tobias Wendl mindegyikének 2 legmagasabb szintű olimpiai érme van.

5. Hollandia (arany - 8, ezüst - 7, bronz - 9)

HollandiaA hollandok mindenkit lenyűgöztek korcsolyázási tudásukkal. Ebben a tudományágban nyertek holland sportolók 6 aranyérmet. A válogatott tagjai négyszer elfoglalták a teljes dobogót - férfi 10 000, 5000 és 500 méteren, valamint a nőknél 1500 méteren.

4. USA (arany - 9, ezüst - 7, bronz - 12)

USAAz amerikaiak kiemelkedő elismeréseket kaptak az alpesi síelésben, a snowboardban, a szabad stílusban és a jégtáncban. A jégkorong női válogatott ezüstérmet nyert a játékokon.

3. Kanada (arany - 9, ezüst - 10, bronz - 5)

KanadaA kanadaiak aranyat nyertek bobban, curlingben, szabadfogásban, jégkorongban és rövidpályás gyorskorcsolyában. Figyelemre méltó, de ennek a csapatnak egyetlen sportolója sem nyert több érmet.

2. Norvégia (arany - 11, ezüst - 5, bronz - 10)

NorvégiaA biatlon, az északi kombinált, a sífutás és a lesiklás terén a norvégok voltak a legerősebbek. Marit Bjergen és Jorgen Graabak síelők, valamint a biatlonisták Ole Einar Bjerndalen és Emil Svendsen egyenként 2 aranyérmet kaptak.

1.Oroszország (arany - 13, ezüst - 11, bronz - 9)

OroszországAz oroszok lettek az elsők a bob, a csontváz, a snowboard, a műkorcsolya, a biatlon és a rövid pálya terén. A mostani olimpia főbb sztárjai Viktor An volt, aki 3 aranydíjat nyert, valamint Tatyana Volossozhar és Maxim Trankov, akik kétszer is a dobogó legmagasabb fokára léptek.