itthon Értékelések A 2014. évi szocsi olimpiai játékok top 10 rekordja

A 2014. évi szocsi olimpiai játékok top 10 rekordja

A szocsi téli olimpiai játékok megdöntötték a tévézők számának rekordját, akik odafigyeltek a verseny közvetítésére. Az Olimpiai Park és a hegyi klaszter élő jelentését a világ 200 országában nézik.

A játékok fő eredményei azonban nem a nézőké, hanem a sportolóké. A mai válogatásban erről mesélünk A szocsi olimpia top 10 rekordja.

10. Jorin ter Morse feljegyzései

képA holland gyorskorcsolyázó 2 olimpiai rekordot tartogat egyszerre - 2014-ben. Az első Jorin 1500 m távolságra állt, 1 perc és 53,51 másodperc alatt megdöntve. A második rekordot az atléta Lotte van Beck és Irene Wüst mellett állította fel a csapat üldözőversenyben.

9. Az orosz csapat rekordja az érmek számában

képA Szovjetunió összeomlása óta a legjobb eredmény az orosz csapat számára az 1994-es lillehammeri játékok voltak, ahol 23 különböző felekezetű érmet sikerült megnyernünk. Ez a rekord azonban megdőlt a szocsi olimpián, amikor 2014. február 21-én a női biatloncsapat a 24. érmet hozta az orosz kincstárba, ami mellesleg nem is utolsó.

8. Jegyezze fel Sang-Hwa Lee-t

képA dél-koreai gyorskorcsolyázó új olimpiai rekordot döntött az 500 m-es futamon. 2002 óta 37,30 másodpercet tartottak a legjobbnak, Szocsiban azonban Li 37,28 másodperc alatt teljesítette a távot.

7. Ole Einar Bjørndalen lemeze

képA legendás biatlonista előadásai során egy bronz, négy ezüst és nyolc arany olimpiai díjat nyert. A szocsi olimpia valószínűleg utolsó lesz Bjørndalen karrierjében.

6. Jegyezze fel az aranyérmet nyert országok számát

képA téli játékok történetében először 20 különböző ország sportolói kaptak olimpiai aranyat. Emlékezzünk arra, hogy a legutóbbi vancouveri fehér olimpia eredményeit követően 19 hatalom képviselői lettek bajnokok.

5. Bode Miller rekordja

képAz amerikai lett a legidősebb olimpiai érmes az alpesi síelésben. Mitter 36 éves 127 napos korában elnyerte bronzérmét, ezzel megdöntötte a norvég Hjetil André Omodt korábbi rekordját.

4. Sven Kramer lemeze

képEz a holland korcsolyázó a szocsi játékokon megdöntötte saját rekordját 5000 méter távolságban. Kramer soha nem látott 6 perc és 10,76 másodperc alatt teljesítette a távot.

3. Yuzuru Hanyu lemeze

képAz egész világ visszafojtott lélegzettel követte ennek a 19 éves japán korcsolyázónak a teljesítményét. A szocsi olimpián Yuzuru rekordot döntött a férfiak - egyesek között, több mint 100 pontot szerzett a rövid programban való szereplésért.

2. Julia Lipnitskaja feljegyzése

képLipnitskaja a téli játékok történelmének legfiatalabb műkorcsolya-bajnoka lett. Yulia 15 évesen 249 napos korában megkapta aranyérmét a csapatversenyekben nyújtott teljesítményéért, ezzel megdöntötte az amerikai Tara Lipinski rekordját.